Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.

Víte, jaké květiny darovat k Valentýnu? Poradíme vám

25.01.2021 | Dana Rohová

Víte, jaké květiny darovat k Valentýnu? Poradíme vám

Svátek zamilovaných, den lásky, oslava milenců. Ať už Valentýnu říkáte jakkoliv, určitě si s ním vždy spojíte jedno – romantické chvíle se svou milou nebo milým. Víte, jak se Valentýn vůbec začal slavit? Všechno vám prozradíme a poradíme vám, jakou kytku k Valentýnu vybrat.

Sv. Valentýn – tajný fanoušek zamilovaných

Valentýn získal své jméno po katolickém knězi a léčiteli Valentýnovi, který žil ve 3. století za císaře Marka Aurelia Claudia. Císař tehdy zakazoval manželské sňatky, protože se bál, že ženatí muži zůstanou doma s ženami a nepůjdou do války. Kněz Valentýn proti nařízení bojoval a v tajnosti oddával mladé a zamilované páry. Císař jeho praktiky objevil, Valentýna zajal a nechal ho 14. února umučit.

O dvě století později vyhlásil papež Gelasius I. 14. únor jako svátek sv. Valentýna. Oslavy zamilovaných, jak je známe dnes, ale přišly až s 20. stoletím. Povědomí o sv. Valentýnu rozšířil podnikatel Walter Scott, který vlastnil firmu na vánoční přáníčka, a protože byl na pokraji bankrotu, rozšířil svá přáníčka i na ta valentýnská.

Jakou kytici k Valentýnu

Růže jsou nejoblíbenější květiny snad už od nepaměti. Díky tomu, že na rozdíl od ostatních květin mají i listy, vypadají krásně samy o sobě. Pokud tedy chcete darovat pouze jeden květ, růže jsou ideální volbou. Navíc v únoru, v době Valentýna, jsou zejména červené růže nejdostupnější a v květinářství jich seženete dostatek.

Červené růže vyjadřují upřímnou lásku, úctu a oddanost. Neméně krásné jsou růžové růže, díky kterým dáváme najevo romantickou lásku, dokonalé štěstí a někdy i naše skryté city. Upřímné srdce, přátelství a nevinnost se vám povede vyjádřit pomocí růží bílých. Zamilovali jste se na první pohled? Prozradí to za vás růže levandulové barvy.

Čeho se držet při výběru valentýnské kytice

Ačkoliv Valentýn slavíme v zimě, spíše než doznívající zimu nám mají krásné květiny evokovat příchod jara. Kytici s nádechem jara pomohou vykouzlit květiny v růžové a žluté barvě. Velmi půvabnou kombinaci tvoří také kombinace bílé eustomy a rudých růží.

Příchod jara se vám povede dokonale nastolit s pomocí tulipánů. Svou milou jimi potěšíte zejména, pokud růžím zrovna nefandí. Tulipány jsou symbolem dokonalé lásky a vybrat si můžete z obrovského množství barev.

Co darovat kromě květin

Květiny na první pohled a přivonění vyjádří vaše city a opravdovou lásku. Chcete-li ale darovat své milé ještě něco dalšího, s chutí do toho. Pokud vaše partnerka miluje sladké, můžete vsadit na klasiku a potěšit ji oblíbenou bonboniérou, případně zákuskem z cukrárny.

V Česku se k Valentýnu často daruje také dámské oblečení, šperky, bižuterie nebo spodní prádlo. Svou lásku ale můžete překvapit i dokonale promyšleným dárkem v podobě valentýnského wellness pobytu. Pokud to na Valentýna už nestíháte, stačí darovat poukázku a na společný pobyt vyrazit, až budete mít oba volno.

Užijte si svátek zamilovaných po svém a překvapte svou nejmilejší krásným dárkem, který jí udělá radost. Ať už to jsou rudé růže, jarní tulipány nebo krásný šperk, věříme, že jí vykouzlíte úsměv na tváři. Kytici můžete předat osobně nebo v zastoupení a využít služby rozvoz květin. Valentýnský pugét doručí do jejích proškolený kurýr.

Další články:

Expresní doručení

za několik hodin po celé ČR.

Kytici doručíme kamkoliv po celé ČR. Klidně dnes a už za pár hodin. Zaplaťte kartou nebo převodem.

Garance čerstvosti

za kvalitou si stojíme.

Čerstvé květiny pro vás pečlivě vybíráme každý den na květinových trzích.

Přání ke květině zdarma

pošlete s kyticí i vzkaz.

Překvapte obdarované zamilovaným vzkazem nebo milým přáním. Doručíme ho zdarma společně s kyticí.

Prvotřídní služby

máme více než 15 let zkušeností

Spokojeným zákazníkům jsme doručili už více než 70 000 květin a obdrželi certifikát Ověřeno zákazníky od Heureka.cz.